Hakkımızda

cropped-logo-ak-son.jpg


Topluluğun Amaçları:

1- Üniversite öğrencilerinin, topluluk faaliyetlerine etkin şekilde katılmalarını sağlamak,
2- Topluluk aracılığı ile üniversitemizde bilimsel ve kültürel faaliyetlerde (seminer, konferans, teknik gezi, ünlü daveti, tiyatro, sinema, sportif aktiviteler, müzikal faaliyetler vb. ) bulunmak.
3- Topluluk üyelerine; kariyer günleri, sektör günleri ve benzeri faaliyetler yoluyla iş dünyası hakkında bilgi ve tecrübe edinme imkanı sunmaktır.

Topluluğun Faaliyetleri:

AKTİF ZİRVE;

Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde kurulu olan Aktif Yaşam Topluluğu (AKTİYAT) tarafından 2012 yılında hayata geçirilen, Ulusal / Uluslararası olmak üzere yılda bir defa gerçekleşen, açılışının ünlü isimler ile yapıldığı üç gün şeklinde düzenlenen, önceden belirlenmiş farklı sektörlerdeki en az 6 farklı firmanın gerekli departmanlarında çalışan üst düzey yöneticilerinin gün içinde gerçekleştirecekleri oturumlara ve panellere yer verilen bir organizasyondur. Bu kapsamda, katılımcı firmaların kendilerini anlatabilecekleri stantlar açmaları da mümkündür.
AKTİF ZİRVE Organizasyonu’nun, Türkiye’de yapılan diğer kariyer etkinliklerinden en büyük farkı bir sektörü konu almayıp, konu yelpazesini olabildiğince geniş tutmasıdır. Bununla amaçlanan, öğrencilerin çalışabilecekleri sektör ve firmaları yakından tanımalarını sağlamak, uzmanlaşacakları alanı belirlemelerinde yardımcı olmaktır. Etkinliğimizde kişisel gelişim seminerlerine de yer verilmektedir. Bu kapsamda liderlik eğitimlerinden, mesleki gelişime, mülakat tekniklerinden, NLP eğitimlerine kadar çeşitli konularda öğrencilerin gelişimini sağlamayı hedeflemektedir.
AKTİF ZİRVE, Balıkesir Üniversitesi Mühendislik – Mimarlık Fakültesi’nin 500 kişilik amfisinde gerçekleşmektedir. Tüzüğümüz gereği tüm üniversite öğrencileri Aktif Yaşam Topluluğu’nun doğal üyesidir. Etkinliğe katılmak isteyen her öğrenci kayıt yaptırarak bu programdan faydalanabilmektedir.
AKTİF ZİRVE organizasyonlarını, iş hayatında bizlere örnek olabilecek kişileri, emekli veya kaybettiğimiz hocalarımızı “anısına/armağan” şeklinde sunarak yapıyoruz, bununla amaçlanan ise manevi borcumuzu bir nebze de olsa karşılayabilmektir.

MÜHENDİSLİK KARİYER GÜNLERİ;

AKTİYAT olarak mühendislik konuları üzerine düzenlediğimiz eğitimlerimizi “Mühendislik Kariyer Günleri” adlı başlık altında topladık. Günübirlik olarak düzenlenen etkinliğimiz, mühendislik ile ilgili belirli bir konu veya sektörü derinlemesine inceleyip, öğrencilerin o konu hakkında bilgi sahibi olmalarını amaçlamaktadır.

YAPTIĞIMIZ DİĞER KARİYER ETKİNLİKLERİ;

AKTİF ZİRVE ve Mühendislik Kariyer Günleri Organizasyonları dışında da kariyer etkinlikleri düzenlemekteyiz. Bu etkinliklerin özelliği; okulumuzdaki farklı topluluklar, başka okullardaki topluluklar veya büyük kuruluşlarla birlikte ortak düzenlediğimiz organizasyonlar olmalarıdır.

KIRMIZI HALI’DA;

Bu etkinliğimiz ile üniversitemizde ağırladığımız ünlü konuklarımızın öğrenci arkadaşlarımız ile sohbet edebileceği, soru cevap şeklinde gerçekleşen söyleşiler yapmaktayız. Böylece hayata farklı açılardan bakan kişileri farklı bir platformda sıcak bir sohbet ortamında buluşturuyoruz.

TEKNİK GEZİLER;

Okulumuzda teoride öğrendiklerimizi fabrikaları ziyaret ederek pratikte de görme şansı yakalayabilmemiz için bu gezileri düzenlemekteyiz.

SOSYAL AKTİVİTELER;

Topluluğumuza üye arkadaşlarımız ile eğitimler ve ünlü davetleri dışında sosyal içeriği daha fazla olan geziler, turnuvalar, festivaller, piknikler, konserler gibi çeşitli dallarda aktiviteler düzenlemekteyiz.