Aktif Zirve 2017

17022089_658042251046489_442652571438216362_n
AKTİF ZİRVE 17 bitti.

Neler yaptık? Öncelikle fakültemizin 40. yılına armağan ederek mutlu olduk ve sanırım mutlu da ettik. Sonrasında düzenlediğimiz Gala Yemeği ile bayrağı teslim eden eski öğrencilerimizle teslim alan yeni öğrencilerimizi bir araya getirerek 26.sını başarıyla tamamladığımız organizasyonumuzu beraber kutladık.

AKTİF ZİRVE 17’DE NELER OLDU?

6.AKTİF ZİRVE’17 ile bu yıl sınırlı olanaklardan yola çıkıp “SINIRSIZLIĞIN GÜCÜ”nü konu aldığımız ve firmalardan gelen üst düzey konuklarımız ile birlikte sınırlarımızı aştığımız organizasyonumuzu verimli bir şekilde gerçekleştirdik.
Her organizasyonumuzu değerli bir isme armağan ediyoruz. Bu sene ki etkinliğimizi armağan ettiğimiz değerli isim Prof. Mevlüt Yılmaz hocamız oldu.
İlk oturumumuz da B/S/H Profilo Türkiye Satış Direktörü Sayın Semir KUSEYRİ bizimle birlikte oldu.Liderlik konusunu ele aldığı oturumunda gerek tecrübelerini aktarışı,gerekse iş hayatında nasıl etkili bir şekilde yer alınacağı üzerine güzel bir oturum gerçekleşti.Dinamik bir şekilde geçen oturumda bazı öğrenci arkadaşlarımıza staj imkanı sağlayacak.
İkinci oturumumuzda BİAS Mühendislik Test Sistemleri Grup Müdürü Sayın Timuçin BAYRAM bizi kırmayarak tekrardan üniversitemizde ağırladık.Ya Arge Yada Sömürge konulu seminerinde geçmişten gelerek günümüz ve gelecek üzerine neler yapmamız gerektiğini bize verimli bir şekilde aktardı.Geleceğimiz AR-GE den geçiyor.
3.Oturumda İNTERTECH Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Yeşim CÖNGEVEL bizlerle birlikte oldu.Bilişim sektörünün lider firması İNTERTECH’İ yakından tanıtan ve Kariyer Basamakları üzerine gerçekleştirdiği seminerini iş görüşmelerinden,iş hayatına kadar karşılaşacağımız zorluklar hakkında bizlere bilgi verdi.
2.Gün İlk Oturumunda BOSCH Endüstri 4.0 Projeleri Satış Direktörü Sayın Murat KURTLAR bizlerle birlikte oldu. Endüstri 4.0 konusunda bizleri bilgilendirdi. Tüm dünyada gerçekleşen Endüstri 4.0 değişimini geleceğin iş insanları olan bizlere neler getireceğini ve de neler sağladığını aktardı.
2.Gün İkinci Oturumunda TOFAŞ İç Lojistik Geliştirme Uzmanı Sayın Nazmi Çağlar YANAR bizlerle birlikte oldu. Tofaş Fabrikası, Lojistik Departmanı ve Tofaş da ki kariyer olanakları hakkında bizlere bilgi verdi. Verimli gerçekleşen seminerde Lojistik Departmanının neler yaptığını ve iş yaşamı hakkında bizlere yönelik güzel bir oturum gerçekleştirdi.
2.Gün Üçüncü Oturumda RENAULT İnsan Kaynakları Müdürü Sayın Altuğ TURAN ve İnsan Kaynakları Sorumlusu Sayın Merve BONCUK bizlerle Renault da ki işe alım ve başvurularda nasıl davranılması gerektiği hakkında bilgi verdiler. Çoğunlukla soru cevap şeklinde gerçekleşen oturumda öğrencilerin ilgisi yoğundu.
Etkinliğimizin son oturumunda VESTEL Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mustafa ŞAHİNGÖZ bizlerle birlikte oldu. Vestel hakkında, kariyer olanakları ve kişisel gelişim üzerine gerçekleşen etkinlikte sanayi ve teknoloji arenasında olacak bizler için çok verimli geçti. Sn. Mustafa Şahingöz etkinlikte yerli malının önemine değinerek bizleri bu konuda bilinçlendirdi.